O dietě

O dietě
09. 05. 2016 - 23:13

Alergie na mléko a intolerance laktózy

Alergie na mléko a intolerance laktózy, jedna z potravinových alergií respektive intolerancí, se dá obecně rozdělit na:
A) alergii na mléčnou bílkovinu
B) alergii na laktózu (mléčný cukr)
Tyto dvě alergie mohou mít různou příčinu, ale v obou případech je třeba dodržovat bezmléčnou dietu.

ALERGIE NA MLÉČNOU BÍLKOVINU
Alergie na bílkovinu mléka se u dětí většinou začne projevovat s přechodem na umělou výživu, ovšem může to být i kdykoli později. Jedná se o "klasickou" potravinovou alegii. Ve většině případů o alergickou reakci na bílkovinu kravského mléka (ABKM - Alergie na bílkovinu kravského mléka)). Alergie se diagnostikuje pomocí krevních testů, ovšem u batolat nejsou testy zcela spolehlivé. U zjištěné alergie je třeba dále podávat mléko s naštěpeným řetězcem mléčné bílkoviny, kde je snížen obsah laktózy. Tyto mléka mají poněkud podivný "zápach" a některé děti je proto odmítají. Pokud se jedná čistě pouze u tuto alergii, je možné vyzkoušet výrobky např. z ovčího či kozího mléka, které mohou být zcela akceptovány.

INTOLERANCE NA LAKTÓZU
Alergie na mléčný cukr - laktózu (lactosa intelerance) začíná již s narozením. Nejedná o "klasickou" potravinovou alergii, ale přesnější je označení - metabolická porucha štěpení mléčného cukru. Tato porucha je vrozená. Jedná se o obdobné onemocnění jako např. celiakie, kdy organismus reaguje na gluten obsažený v obilných slupkách.

Nemoc vzniká proto, že ve střevě chybí enzym laktáza, který má na starosti štěpení mléčného cukru. Po požití se cukr pomocí enzymu nerozštěpí a organismus na něj tudíž reaguje jako na cizorodou látku. Dítě zvrací, je neklidné, má průjem, a kožní projevy - atopický ekzém, nechuť k jídlu a bolesti bříška, celkově neprospívá.. Pokud dítě netrpí střevní neprůchodností nebo refluxem žaludeční šťávy(zpětné vtékání kyselého žaludečního obsahu do jícnu) a prodělali jste již krevní testy na alergii bílkoviny kravského mléka s negativním výsledkem nabízí se jako další možnost alergie na mléčný cukr - laktózu.

Všechny druhy mléka,lidské mléko i mléko živočichů,obsahují mléčný cukr neboli laktózu.Tento cukr se v trávícím ústrojí rozkládá za pomoci enzymu laktáza na fragmenty, které se pak vstřebávají do krevního oběhu.Je-li laktázy nedostatek,zůstává mnoho mléčného cukru nestráveno a slouží za potravu přirozeným střevním bakteriím.Při jeho zpracování bakteriemi vznikají různé látky a plyn, které střevo dráždí a vyvolávají koliku a průjem. Jedná se o tzv. laktózovou intoleranci neboli nesnášenlivost laktózy. Kojenci obvykle vytvářejí enzym laktázu v dostatečném množství.Pokud tomu tak není, jedná se o primární nedostatek laktázy. Při tomto onemocnění se tvoří laktázy málo,nebo se netvoří žádná.

Vzhledem k tomu, že toto onemocnění se vyskytuje spíše ojediněle, mnoho lékařů tuto diagnózu buď nezná vůbec, nebo Vás budou spíše utvrzovat ve faktu, vzhledem k četnosti výskytu, že se o toto onemocnění zcela jistě nejedná. Jediným možným řešením je návštěva dětské ganstoenterologie či odd. metabolických poruch.

Vzhledem k faktu, že se jedná o metabolickou poruchu, je toto onemocnění celoživotní. S věkem může dojít k mírnému zlepšení.

Celiakie

Celiakie je celoživotní onemocnění způsobené nesnášenlivostí lepku. U lidí s touto nesnášenlivostí dochází působením lepku ke změně povrchu sliznice tenkého střeva, mizí zde mikroklky a klky. V důsledku toho se povrch tenkého střeva snižuje, s tím se zmenšuje jeho schopnost trávení a vstřebávání živin.

Typickými příznaky jsou průjem, plynatost, křeče, pokles hmotnosti nebo únava.

Tato porucha se může projevit kdykoliv, v dětství i v dospělosti a může mít různé projevy. U dětí se celiakie nečastěji objevuje brzy po poté, co jim byla prvně podána strava obsahující lepek – krupičková kaše, piškoty a polévky zahuštěné moukou. Děti začnou trpět průjmy, mají objemné nápadně zapáchající stolice. Trpí bolestmi v bříšku, které se začíná postupně zvětšovat. Děti ztrácejí chuť k jídlu, jsou často plačtivé a mrzuté. Ubývají na váze a málo rostou. Může se také projevit anémie z nedostatku železa.

U starších dětí a u dospělých často propuká onemocnění po zátěži (nemoc, těhotenství). Kromě typických příznaků se může objevit zvracení, snížená chuť k jídlu, anémie, osteoporóza (řídnutí kostí), zvýšená kazivost zubů, bolesti kloubů, deprese nebo únava.

LÉČBA CELIAKIE
Samotná příčina celiakie (tzn. nesnášenlivost lepku) je trvalá a není v současné době vyléčitelná. Proto je jedinou terapií celoživotní vyloučení lepku z potravy. Na bezlepkovou dietu tělo příznivě reaguje velmi rychle. Lidé s těžkou akutní formou celiakie (tzv. floridní) musejí zpočátku vynechat mléko, tučná jídla, těžké a dráždivé potraviny. To je nutné během doby, než se vzpamatuje sliznice tenkého střeva. Po jejím zahojení je možné jíst všechny potraviny, které neobsahují lepek.

Zdroj: http://www.celiak.cz/o-nemoci/celiakie

Bezlepková dieta - Gluten free

Bezlepková dieta je založena na příjmu potravin, které neobsahují gluten (lepek). Lepek je obsažen v obilninách, které jsou v České republice nejběžněji pěstovány a používány. Jedná se tyto obilniny: pšenice, ječmen, žito, triticale a většinou se uvádí i oves. Mezi obilniny, které naopak neobsahují lepek, patří kukuřice a rýže.

Bezlepková dieta je nezbytným a trvalým prostředkem pro léčbu respektive stabilizaci stavu u celiakie. Gluten free dieta v obměněné podobě je také nezbytná u alergie na obilniny. V případě alergie na obilniny je třeba stanovit, které obilniny obsahují alergeny způsobující vlastní potravinovou alergii. Do alergie na obilniny patří například také alergie na kukuřici a v tomto případě je třeba počítat s vynecháním u kukuřice z jídelníčku. Velmi často se bezlepková dieta také využívá pro léčení dlouhodobých průjmových onemocnění. 

Pro bezlepkovou dietu a její dodržování je třeba vzít v úvahu, že nejde jen o vynechání potravin, které jsou vyrobeny zejména z obilnin obsahující lepek. Je třeba se vyvarovat všech potravin, které obsahují i stopové množství lepku. Při bezlepkové dietě je nutné se vyvarovat zejména následujících potravin:

  • Mouka (žitná, pšeničná, ovesná, špaldová, ječmenná) 
  • Pečivo a chléb z mouky obsahující gluten (včetně celozrnného) 
  • Těstoviny, knedlíky připravené z mouky obsahující gluten
  • Další výrobky obsahující „lepkovou mouku“ – může jít například o přídatné látky, škroby, polévky, zmrzlinu, rostlinná masa, koření a sójové omáčky. U těchto potravin je nutné pečlivě sledovat etikety a složení výrobků. 

Povolené potraviny

Nahrazení gluten obsahujících surovin a potravin je možné při bezlepkové dietě několika způsoby: 

  • Využití neobilných surovin, které reprezentují zejména luštěniny (cizrna, hrách, čočka, fazole) a pro jejich přípravu využít makrobiotiku a makrobiotické principy. 
  • Využití ostatních obilnin, které neobsahují lepek – kukuřice, rýže, pohanka (která někdy není řazena mezi obilniny), Amarant (pseudoobilnina).

Zdroj: http://www.potravinova-alergie.info/clanek/bezlepkova-dieta.php

Osobní odběr

Zhořelecká 414/19, Liberec

Zavolejte nám, budeme rádi :-)

+420 737 225 727

Garance vrácení peněz

V případě nespokojenosti do 14 dnů!